Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii

Reprezentant: 
Paweł Kamiński
Numer telefonu: 
12 428 73 04
Numer faksu: 
12 425 12 28
Logo lub avatar użytkownika - Krakowskie Centrum Rehabilitacji i Ortopedii

Krakowskie Centrum Rehabilitacji to zorganizowana w systemie pawilonowym nowoczesna placówka służby zdrowia usytuowana na terenie parkowym Woli Justowskiej. Wyposażona jest w wysokiej jakości sprzęt i w swoich nowoczesnych wnętrzach:

Udziela świadczeń zdrowotnych w ramach oddziałów szpitalnych oraz lecznictwa ambulatoryjnego. Świadczenia z zakresu rehabilitacji udzielane są w trybie stacjonarnym na Oddziale Rehabilitacji z Pododdziałem Rehabilitacji Dziennej (rehabilitacja neurologiczna, rehabilitacja ogólnoustrojowa, rehabilitacja pourazowa) oraz w ramach rehabilitacji dziennej, zarówno w Gabinetach Rehabilitacyjnych jak i w czasie pobytu dziennego na oddziale. Świadczymy pełny zakres zabiegów ortopedycznych w Oddziale Chirurgii Urazowej, Ortopedii Rehabilitacji z Pododdziałem Chirurgii Jednego Dnia w ramach opieki stacjonarnej w szczególności; endoprotezoplastykę biodra, kolana, oraz artroskopowe zabiegi operacyjne. Udzielamy również porad lekarskich w Zespole Przychodni Specjalistycznych w ramach Poradni Urazowo - Ortopedycznej oraz Poradni Rehabilitacyjnej i Gabinetów Rehabilitacji. Zgodnie z przyjętymi założeniami, planowany jest nasz dalszy rozwój, zakładający poszerzenie bazy szpitalnej i ambulatoryjnej.

Krakowskie Centrum Rehabilitacji to nowoczesny ośrodek nie tylko rehabilitacyjny, ale i ortopedyczno - urazowy. Działający w dwóch budynkach szpitalnych Oddział Rehabilitacji (52 łóżkowy) i Oddział Chirurgii Urazowej, Ortopedii i Rehabilitacji (45 łóżkowy) z nowoczesnym Blokiem Operacyjnym z trzema salami operacyjnymi z nawiewem laminarnym, trzyłóżkowym Działem Anestezjologii, zapleczem diagnostyczno - laboratoryjnym oraz Zespołem Poradni Specjalistycznych, w skład, którego wchodzą Poradnie: Rehabilitacyjna, Urazowo-Ortopedyczna i Gabinety Rehabilitacyjne. Krakowskie Centrum Rehabilitacji pracuje zgodnie ze standardami europejskimi. W Centrum pracuje 11 osób posiadających tytuły i stopnie naukowe. Krakowskie Centrum Rehabilitacji jest uprawnione do prowadzenia specjalizacji lekarzy w zakresie ortopedii i traumatologii, rehabilitacji medycznej oraz od 2006 roku zostało wpisane na listę jednostek uprawnionych do prowadzenia specjalizacji w dziedzinie fizjoterapii. Krakowskie Centrum Rehabilitacji znajduje się w czołówce ośrodków leczniczych w Polsce pod względem ilości wszczepionych sztucznych stawów kolanowych, oraz ilości wszczepionych sztucznych stawów biodrowych.